Főoldal Életmód Gasztronómia Mikor és mennyi mézet fogyasszunk?

Mikor és mennyi mézet fogyasszunk?

Habár legtöbbünk a nap bármely órájában szívesen enne egy nagy kanál mézet, a táplálkozási szakemberek azt javasolják, hogy a mézet megfelelő mennyiségben és mindig a nap meghatározott időszakaiban fogyasszuk, hogy a mézfogyasztás egészségügyi előnyeit maximálisan kiélvezhessük.

A BeoBee Méhészet mutat néhány egyszerű trükköt ahhoz, hogyan tudod könnyen belecsempészni a mézet a mindennapi rutinodba.

1. Töltődj fel mézes energiával minden reggel

Egy pohár meleg víz egy kevés akácmézzel édesítve csodákat tehet az általános egészségi állapotoddal és közérzeteddel. Szervezetünknek szüksége van olyan minőségi energiaforrásra, amely egész napon át kifejti jótékony hatását. A reggeli mézfogyasztás kiváló megoldás arra, hogy a nap elején feltöltsd energia-raktáraidat. Amellett, hogy még a bőrödet is ragyogóvá és feszessé teszi, más kedvező egészségügyi hatása is van, többek között:

  1. Serkenti az emésztőrendszer működését
  2. Véd a bakteriális és vírusos fertőzések ellen
  3. Csökkenti a kellemetlen allergiás reakciókat
  4. Kiűzi a méreganyagokat
  5. Hidratálja a szervezeted teljes egészét

BeoBee Méhészet tippje: Az extra energialöketért igyál reggelire mézes-gyömbéres limonádét!

2. A méz előnyei, amikor sportolsz

A méz a szénhidrátok és a cukor természetes forrása, bármikor fogyaszthatod, ha fáradtnak és kimerültnek érzed magad. Ha fitneszrajongó vagy, edzés előtt vagy után fogyassz egy kanál vadvirágmézet az energiaszinted feltöltésére. A méz remek alternatívaként szolgál a cukros energiaitalok helyett is. Érdemes egy kis mézet csempészned az edzés közben fogyasztott fehérjeturmixodba is, hiszen a méz:

  1. Könnyen emészthető és gyorsan felszívódik a szervezetben
  2. Feltölt energiával
  3. Megemeli a vércukorszintet
  4. Segíti az edzés utáni regenerálódást
  5. Javítja teljesítményedet edzés közben

3. Új löket a nap végén

Az esti órákban, amikor már szinte vége a napnak, nem csoda, hogy fáradt és kimerült vagy. Ha esti programod van a méz segíthet új erőre kapni az este hátralévő részére. Állj ellen a koffein iránti vágyadnak, és kapj új erőre természetes módon például egy kanál energetizáló repcemézzel! A méz egyéb előnyei, ha a délutáni órákban fogyasztod:

  1. Villámgyorsan kifejti hatását
  2. Egészséges szénhidrátforrás
  3. Új energialöketet ad, természetesen
  4. Újratölti tápanyag raktáraidat

4. Mézzel az édes álmokért

Talán számodra sem meglepő, hogy mézet fogyasztani közvetlenül lefekvés előtt is ajánlott. Csorgass kevés nyugató hársmézet egy pohár meleg tejbe, így garantáltan édesek lesznek az álmaid. A szervezeted éjszaka hasznosítja ennek a szuperélelmiszernek minden összetevőjét, és gondoskodik egészséged megőrzéséről. Nézzük meg, hogyan munkálkodik a méz a szervezetedben, miközben te pihensz:

  1. Segít mélyebben aludni
  2. Javítja a májfunkciókat
  3. Elősegíti a fogyást
  4. Csökkenti a 2-es típusú cukorbetegség kockázatát
  5. Küzd a savas reflux ellen
  6. Alacsonyan tartja a vérnyomást

Tudtad? A krónikus magas vérnyomás is kezelhető rendszeres mézfogyasztással.

“Ha tudatosan odafigyelsz a méz fogyasztásodra a méz számtalan pozitív hatását a legnagyobb hatékonysággal élvezheted ki! Építsd be a magyar termelői mézeket mindennapi étrendedbe és meglátod, kicsattansz majd az energiától.” – mondja Gál Attila, a BeoBee vezető méhésze.