Az idei ősz eddigi leghidegebb éjszakáján vagyunk túl: a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Lénárddarócon hétfő hajnalban rövid időre fagypont alá csökkent a hőmérséklet – közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
Az ország nagy részén 10 Celsius-fok alá hűlt a levegő, több helyen 0 fok közelében alakult a minimum. Lénárddaróc mérőállomásán mínusz 0,4 fokot mértek, ami az idei ősz legalacsonyabb értéke eddig.

A szakemberek szerint a következő napokban is előfordulhat gyenge fagy, különösen a megszokott, hidegre érzékeny térségekben.
A HungaroMet hozzátette: a mostani hőmérséklet egyáltalán nem számít rendkívülinek, hiszen szeptember végén az átlagos minimum-hőmérséklet jellemzően hasonló értékeket mutat.





![[KRITIKA] The Pitt – nyers realizmus, de lehet akár túlhype-olt káosz is](https://www.napimagazin.hu/kepek/the-pitt-kritika-napimagazin-180x135.jpg)


























