Főoldal Kultúra Zene Molnár Tamás első magyarként vesz részt a stockholmi dalszerző-táborban

Molnár Tamás első magyarként vesz részt a stockholmi dalszerző-táborban

A Stockholm Songwriting Camp szervezésében 12 országból érkeznek fiatal dalszerzők és szövegírók a svéd fővárosba, hogy egymást inspirálva fejlődjenek az alkotómunkában. A szervezők az Artisjus közvetítésével Molnár Tamást választották a fiatal magyar dalszerzők közül, így ő képviselheti Magyarországot a január 29-én kezdődött eseményen.

Az immár harmadik alkalommal megrendezett dalszerző tábor idén a női alkotókra és producerekre, valamint a svédországi zeneipari modellre fókuszál. Ahogy korábban, most is az a szervezők célja, hogy megteremtsék a kapcsolatépítés lehetőségét a legkiválóbb dalszerzők számára. Az ötnapos rendezvény 45 résztvevőjének naponta más-más összetételű csoportokban kell együtt dolgoznia, és így új dalokat létrehoznia. Mindannyian sikeres fiatal zeneszerzők és szövegírók, akik olyan alkotókkal működnek közre, mint Katy Perry, Sam Smith, Lorde, The Chainsmokers, Zara Larsson, Ed Sheeran vagy az Icona Pop.

A Songwriting Camp idén kezd együttműködést az Artisjusszal, amely az előző években Junior Artisjus-díjra jelölt dalszerzők bemutatásával segített a svéd szervezetnek a magyar résztvevő kiválasztásában. A svéd szervezők döntése alapján közülük az egykori Anti Fitness Clubból és a tavaly berobbant JETLAGből ismert Molnár Tamás képviselheti Magyarországot a január 29-én kezdődő stockholmi dalszerző táborban.
Molnár Tamás Fonogram- és többszörös VIVA Comet-díjas előadó, dalszerzői munkájáért 2016-ban Artisjus Junior-díjra is jelölték. A hazai zenei szférában számos előadónak írt dalszövegeket különböző műfajokban – köztük Tóth Gabinak, Dér Heninek, Zsédának, Oláh Ibolyának, Takács Nikolasnak, Oláh Gergőnek, Pál Dénesnek, Varga Viktornak és Dobrády Ákosnak. Művei rendszeresen kiválóan szerepeltek az Eurovíziós Dalfesztivál hazai kiválasztó műsorában, valamint láthattuk őt énektanárként is a Kicsi Óriások gyerek talentshow-ban, legutóbb pedig énekesként szerepelt Hajós András Dalfutár című műsorában.

„Az alkotás lényege számomra, hogy megtaláljam a határaimat, majd átlépjem azokat. Egy nemzetközi csapatban dalokat írni olyan arcokkal, akikkel ott találkozom először, a szemléletem alapján abszolút határátlépés. Ez egy olyan komfortzónán kívüli helyzet, amihez elengedhetetlen a nyitottság.” – mondja Molnár Tamás. „Vannak svéd barátaim, akik már korábban meséltek a dalszerző táborokról, náluk ennek a fajta szakmai találkozónak már szinte hagyománya van. Többek között emiatt is nagyon örültem, amikor az Artisjus Junior-díjra jelöltek közül engem választottak a stockholmi tábor hazai követének. Izgatottan várom a közös munkát a világ különböző tájáról érkező dalszerzőkkel. Bízom benne, hogy olyan kapcsolatokat tudok kialakítani kintlétem során, amelyeket a tábort követően is tudok kamatoztatni.”

“Sok szó esik a magyar zene exportjának jövőjéről, de ez csak akkor lehet sikeres, ha dalszerzőink friss nemzetközi tapasztalatot, tudást és kapcsolatokat tudnak szerezni. Tamás stockholmi útja az első lépésünk azon az úton, amivel ezt elő szeretnénk mozdítani” – mondja Tóth Péter Benjamin, az Artisjus stratégiai és kommunikációs igazgatója.