Főoldal Sport A női vízilabdázók vereséggel kezdtek, hat vívónk közül már csak egy áll

A női vízilabdázók vereséggel kezdtek, hat vívónk közül már csak egy áll

Az olaszok ellen mutatkozott be a női vízilabda válogatott Gwangjuban a 28. Nyári Universiaden.

A mérkőzés sajnos már az első negyedben eldőlt, a mieink csak 0-3 után dobták az első gólt és tulajdonképpen már ebben az első játékrészben (2-5) eldőlt a meccs sorsa.  Az olaszok könnyedén szerezték a találataikat a szellős, kevés blokkot bemutató magyar védelem mellett. Az átütőerő biztos, hogy nem velünk volt. Szépségtapaszt csak Zajácz ejtése jelentett.  A második és harmadik negyedben az olaszok támadó kedve alább hagyott, de sajnos a mienk meg nem jött meg (1-1, 2-2).

noi_vizilabda_P4A0606

Továbbra is erőtlen vagy pontatlan lövések jellemezték a magyarokat, szinte teljesen bravúr mentes volt a játékuk, emberelőnyök is kihasználatlanul maradtak, egyre fogyó önbizalommal teltek a percek a mieink felett. Pengő remek távoli góljával 3-6 lett. Ébresztő vagy csak fellángolás? Sajnos az utóbbi , mert többnyire csak a kapufáig jutottak a mieink.

Olaszország-Magyarország 12-6 (5-2, 1-1, 2-2, 4-1)
A magyar gólokat Takács, Pengő, Zajácz, Gémes, Kövesdi és Ziegler dobták.

A csapat szombaton Ausztrália ellen folytatja.

Tóth László kapitány értékelése:
Sajnos az olaszok villámrajtot vettek, mi pedig beragadtunk. Csak kapaszkodtunk utánuk, 5-7-nél még felcsillant némi remény a befogásukra, de akkor jött a menetrendszerű kihagyás és ezzel gyakorlatilag vége is lett a meccsnek. Az igazság az, hogy nagyon könnyű gólokat kaptunk,elől meg gyenge volt a támadójáték. Elkapkodva, túlizgulva fejeztek be a lányok támadásokat, amit az összeszokottság  hiányára vezetek vissza. Pánikolnunk azonban nem kell, de ennél jóval összeszedett játékra van szükségünk és látható is lesz, hogy  ennél sokkal jobban is tudunk játszani.
– Akkor a pofon ellenére pszichológust nem kérsz a csapat mellé?